KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207245
*
nr 1520 7245
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:17:38
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
nr 1520 7245
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23